Best site about db

Najlepsze forum o Dragon Ball

Forum Best site about db Strona Główna -> Info -> Poświęcenie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Poświęcenie
PostWysłany: Pon 0:46, 12 Lut 2007
MasterGoku
Administrator
Administrator
 
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Poświęcenie w Dragon Ball
Wielokrotnie w Dragon Ball okazywało się, że jedynym (choć nie zawsze skutecznym) sposobem na pokonanie wroga jest poświęcenie własnego życia. Wojownicy chcąc uratować przyjaciół lub świat uciekali się do różnych metod, od autodestrukcji poprzez przyjmowanie na siebie ataków zaadresowanych do przyjaciela.
W trakcie Dragon Ball Z i GT naliczyłem się dziesięciu aktów męstwa i odwagi.

1. Walka z Raditzem

Geneza: Podczas walki z Raditzem jedyną szansą na pokonanie go było trafienie weń Makankosappo. Niestety Saiya-jin zdegustowany mocą Goku i Piccolo nie chciał dać im czasu potrzebnego na kumulację energii. Dlatego Goku przytrzymuje brata przez odpowiednią chwilę, i ginie razem z nim przebity na wylot. Goku nie podjął tej decyzji lekkomyślnie, długo się zastanawiał ale wiedział że zostanie ożywiony dzięki mocy Smoczych Kul. Wydarzenie to miało wybitny wpływ na dalszy przebieg fabuły- dzięki śmierci Goku mógł podjąć trening u North Kaio Samy, aby stanąć do walki z Nappą i Vegetą.

Skutki: Śmierć Goku i Raditza, uratownie Ziemi, przybycie Vegety i Nappy na Ziemię, trening Goku u Kaito


2. Walka z Nappą

Geneza: Yamcha ginie w walce z Saibamanem, który się zdetonował. Chaozu tedy wpada na podobny pomysł i próbuje unieszkodliwić Nappę używając całej swej energii życiowej. Wybuch powoduje rozpacz Tenshinhana. Męstwo małego wojownika okazuje się daremne- Nappa przetrzymuje atak i rusza do walki z pozostałymi przy życiu obrońcami Ziemi.

Skutki: Śmierć Chaozu.


3. Walka z Nappą

Geneza: W walce z Nappą Tenshinhan traci lewą rękę od łokcia w dół. Ledwie żywy pada na Ziemię, ale Piccolo, Kuririn i Gohan walczą dalej. Po ocknięciu się Tenshinhan pragnie pomóc masakrowanym przez Saiya-jina przyjaciołom i w jednej wiązce Ki skupia resztki swej energii. Trafiony z zaskoczenia Nappa przetrzymuje cios. Wycieńczony trójoki wojownik pada na ziemię i już się nie podnosi.

Skutki: Śmierć Tenshinhana.


4. Walka z Nappą

Geneza: Wydarzenia przybierają zły obrót dla obrońców naszej planety. Kuririn i Piccolo zostają znokautowani i na placu boju pozostaje tylko wystraszony Gohan. Rozsierdzony Nappa strzela w syna Goku promieniem z ust. Piccolo przecina tor lotu pocisku (staje przed Gohanem i go zasłania) i otrzymuje śmiertelne rany. Przed śmiercią Piccolo wspomina chwile treningu z Gohanem, po czym kona. Wkurzony z powodu śmierci przyjaciela i trenera Gohan pierwszy raz używa Masenko, ale i tym razem nie udaje mu się zabić Nappy.

Skutki: Śmierć Piccolo i Kami Samy, zniszczenie Smoczych Kul, gniew Gohana


5. Walka z Freezą

Geneza: Po ciśnięciu we Freezę Genki Damy zmęczeni Piccolo i Goku odpoczywają wraz z Gohanem i Kuririnem na jednej z wysepek. Wtedy z wody wyłania się Freeza i obiecuje ich wszystkich pozabijać. Na pierwszy ogień mają iść Goku i Gohan. Piccolo chcąc ratować małego ucznia odpycha ich na bok i przyjmuje atak na siebie. Zostaje przebity na wylot, na szczęście nie traci życia tylko przytomność. Po chwili ginie Kuririn. Wtedy Goku transformuje się ze złości w Super Saiya-jina i rozpoczyna się teatr jednego aktora, czyli ostateczna rozprawa z tyranem.

Skutki: Znokautowanie Piccolo, pośredni powód przemiany Goku w SSJ


6. Walka z Cellem

Geneza: Gohan SSJ wlaczy z Cellem i przegrywa. Cell denerwuje się że chłopiec nie daje z siebie 100% i chce zabić jego bliskich. Piccolo chce interweniować, ale C16 powstrzymuje go i chwyta Cella w żelazny uścisk. Próbuje zdetonować wbudowany przez Dr Gero ładunek wybuchowy, ale Kuririn informuje go, że Bulma i jej ojciec wymontowali go z obawy o losy Ziemi. Wtedy Cell przepoławia robota jednym ciosem i tworzy Celle Jr. Gohan przypatruje się katuszom swych przyjaciół i ojca, ale nie chce dać ponieść się emocjom. Wtedy głowa (jedyna pozostała część) C16 prosi Mr Satana o rzucenie jej w kierunku Gohana. Herkules zgadza się i w swej ostatniej mowie android prosi chłopca o ratowanie bliskich i Ziemi. Zdenerwowany Cell niszczy resztki cyborga, a wściekły Gohan transformuje się w SSJ2.

Skutki: Śmierć C16, przemiana Gohana w SSJ27. Walka z Cellem

Geneza: Cell po wypluciu C18 nie czuje się już panem sytuacji. Powrót do drugiej formy wzmaga w nim frustrację i dlatego postanawia dokonać dzieła samozniszczenia. Jeśli nie może podbić wszechświata, to zniszczy go razem ze sobą! Udaje mu się 'nadmuchać' ale w ostatniej chwili Goku teleportuje się z nim na Nexus do North Kaio i to tam następuje eskplozja. Giną Goku, Kaito, Bubbles i Gregory, a Nexus zostaje unicestwiona. W wybuchu nie zostaje jednak zniszczony główny procesor Cella więc potwór odradza się, dysponując zwielokrotnioną mocą (ma w sobie krew Saiya-jinów, przez co po każdej wyleczonej kontuzji jego moc rośnie). Wraca na Ziemię by ostatecznie rozprawić się z wojownikami Z.

Skutki: Śmierć Goku, North Kaio Samy, Bubble i Gregory'ego, zagłada Nexus, wzrost mocy Cella


8. Walka z Buu

Geneza: W czasie walki z Fat Boo Majin Vegecie bardzo cienko idzie Sad Wpada więc na iście szatański plan autodestrukcji, by chociaż raz to on uratował Ziemię, a nie Goku. Żegna się tedy z synem (Chibi Trunksem) po czym pozbawia jego i Gotena przytomności. Piccolo zabiera chłopaków z pola walki, a Vegeta zaczyna swój popisowy numer. Kumuluje w sobie całą energię, po czym eksploduje, rozrywając Buu na kawałki. Przed śmiercią wypowiada znamienne słowa: "To dla ciebie Trunks... Dla ciebie Bulma... A nawet dla ciebie, Kakarotto..." Jak zwykle Vegecie nie udaje się zabić rywala, bo Buu odradza się z jednej jedynej ocalałej komórki.

Skutki: Śmierć Majin Vegety


9. Ewakuacja Ziemi:

Geneza: Po pokonaniu Bebi Vegety okazuje się, że mutant zdołał użyć Smoczych Kul i do końca Ziemi zostały tylko dwa tygodnie. Trwa więc ewakuacja na pobliską planetę utworzoną z prośby Bebiego. Wszyscy ludzie zostają ewakuowani, lecz na Ziemi zostają mały chłopiec z pieskiem. Wtedy Goku wraca po niego, ale z powodu ubytku sił traci stadium SSJ4 i nie może teleportować się na statek kosmiczny. Wtedy pomocą przychodzi Piccolo. Oddaje Goku część swej energii, dzięki czemu ten może wrócić do rodziców chłopca. Na statku okazuje się, że Nameczanin został na Ziemi. Odzywa się w nim część Kami Samy i postanawia umrzeć wraz z planetą, nad którą czuwał tyle lat. Przed śmiercią żegna się z Gohanem, po czym Ziemia wybucha.

Skutki: Śmierć Piccolo


10. Walka z Super 17

Geneza: Aby wyelimonować groźbę ze strony Goku Dr Gero i Dr Myuu zwabiają go do Piekła i zamykają w nim. Po pokonaniu Freezy i Cella chłopiec chce wrócić na Ziemię, ale nie ma jak. Enma nie może mu pomóc, więc do akcji wkracza Piccolo. Aby pójść do Piekła, demoluje swoje otoczenie w Niebie, i zostaje zeń wyrzucony. Następnie komunikuje się z Dende, i otwierają bramę wymiarową między Piekłem i Ziemią. Goku wraca na naszą planetę, ale Piccolo na zawsze pozostaje w Piekle. Teraz Son Goku może stanąć do walki z Super 17.

Skutki: Piccolo idzie do Piekła, Goku walczy z Super 17


11. Trunks Special

Geneza: Po walce z C17 i C18 Gohan i Trunks leżą ranni na ziemi. Gohan odzyskuje przytomność jako pierwszy i sięga po fasolki Senzu. Okazuje się, że została ostatnia. Gohan nazywa Trunksa 'ostatnią nadzieją' i rezygnuje z fasolki na rzecz Trunksa. Dzięki temu chłopak nie umiera i zabiera swego mistrza do domu, by tam go wyleczyć.

Skutki: W przyszłości kończą się fasoli Senzu, Trunks nie ginie i może lecieć w przeszłośćJak widać najwięcej razy poświęcił się Piccolo- aż cztery, z czego dwa razy stracił życie. Za nim jest Son Goku- dwa akty męstwa i dwa zgony. Po razie życie za przyjaciół oddawali Chaozu, Tenshinhan, C16 i Vegeta. Dziwi trochę pierwsze miejsce Piccolo. Jako wcielenie zła w Dragob Ball Z przeszedł metamorfozę i był w stanie dwa razy uratować życie synowi swego wroga, a potem samemu Son Goku, co dowodzi jego przemiany duchowej. Son Goku dwa razy oddaje życie, ale jego wysiłek nie okazywał się daremny i zawsze prowadził do zwycięstwa nad wrogiem. Chaozu i Tenshinhan jako przyjaciele nie mogli żyć oddzielnie i po śmierci Chaoza Tien chyba "na siłę" szukał zguby, by spotkać się po drugiej stronie z przyjacielem. C16 zaprogramowany do zabicia Goku paradoksalnie usiłuje uratować mu życie i choć ostatecznie Goku i tak ginie, to Cell zostaje pokonany. Największą sensacją jest jednak Final Shine Vegety. Książę Saiya-jinów, zawsze odcinający się od Goku i jego dokonań, zapragnął naśladować największego rywala i ocalić ludzkość. Próba wpisania się na karty dziejów nie powodzi się i Vegeta ginie na daremno w najgłupszy chyba sposób- popełnia samobójstwo.

O poświęceniu ogólnie
W dzisiejszym świecie nie dzieją się wydarzenia z Dragon Balla, więc nikt nie musi poświęcać życia dla drugiej osoby. Jednakże ludzie kierowani wiarą, miłością lub przyjaźnią nie szczędzą swego życia. W imię Boga chrześcijanie nie porzucają wiary w chwilach ucisku; niektórzy z jego imieniem na ustach giną w zamachach samobójczych; a żołnierze nawzajem zasłaniają się przed kulami, by ocalić życie przyjaciela nawet za cenę własnego. Najbardziej znane jest poświęcenie Jezusa- wg Ewangelii umarł on na krzyżu by zgładzić grzechy wszystkich ludzi. To wspaniała rzecz- oddać życie za przyjaciela lub coś, w co się wierzy. Ale nie każdy jest zdolny do tego czynu. Nieraz cynizm lub strach biorą w nas górę i kierowani dobrem własnym nie zauważamy potrzeb drugiej osoby.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 0:49, 12 Lut 2007
Elmo
Spammer
Spammer
 
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/6

spoko przyda sie jak roisz jakos sage!!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Poświęcenie
Forum Best site about db Strona Główna -> Info
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin