Best site about db

Najlepsze forum o Dragon Ball

Forum Best site about db Strona Główna -> Info -> Planety
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Planety
PostWysłany: Pon 0:37, 12 Lut 2007
MasterGoku
Administrator
Administrator
 
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6

Planeta Ziemia
W przeciwieństwie do prawdziwej Ziemi, Ziemia Dragon Ball składa się z jednego wielkiego kontynentu i dwóch mniejszych oraz z dwóch skupisk wysepek. Główny kontynent jest bardzo podobny do naszego Euroazjatyckiego lądu, jednak bez Indii, Korei i Japonii. Długie zakrzywione rozcięcie rozszerza się od zachodniego wybrzeża i ciągnie się na południe, tworząc całkiem spore wewnętrzne morze. Na północy i na południu znajdują się dwa subkontynenty północny - Yunzabit, jest lodową pustynią z dużymi wzniesieniami i głębokimi dolinami, a południowy subkontynent jest tropikalny. Ogromna większość Ziemi w Dragonball Z to gęste lasy, trawiaste równiny i skaliste spustoszone tereny. Wszystko w klimatach od umiarkowanego do zimnego. Większość środkowych terenów jest rzadko zamieszkanych, jeżeli w ogóle ktoś tam mieszka.

Planeta Arlia
Arlia była suchym, ciemnym światem gdzieś pomiędzy ruinami planety Vegeta i Ziemią. Jej owadopodobni mieszkańcy mieli całkiem zaawansowaną cywilizację w czasie gdy pojawiła się w Sagach, chociaż szorstki, skalisty teren i brak światła wydawała się wskazywać, że życie było trudne. Tak jak Vegeta, planeta Arilia została zniszczona przez ciągłą wojnę, tym razem pomiędzy starą rządzącą dynastią i nowym Królem. Wojna na Arilii musiała być okropna. Jej żołnierze mierzący siedem stóp, wyglądający jak koniki polne, byli świetnymi wojownikami wyposażonymi w broń wysokiej technologii (blastery). Mieli także opanowany atak energii KI, lecz nawet nie zbliżali się do siły ataku Vegety czy Nappy. Vegeta i Nappa zatrzymali się na krótko na Arilii (robiąc sobie przerwę na odpoczynek), i zdecydowali się zabawić mieszając się w lokalną wojnę domową. To był dobry trening. Saiyanie łatwo obalili rządzącego tyrana, nakarmili przywódcę dobrych gnijącego w lochach i umożliwili ponowne zamieszkanie z piękną (jak dla gigantycznej pluskwy) żoną, która była zmuszana do ciężkich prac. Oczywiście, nie dopuszczając do szczęśliwego zakończenia, Vegeta znudzony wreszcie unicestwił Arilię.

Planeta Vegeta
Zgodnie z legendami planeta Vegeta była na początku domem dla dwóch humanoidalnych gatunków: jeden z nich był pokojowy i technologiczny, drugi dziki i wojowniczy. Saiyanie byli drugą z wymienionych grup i od czasu eksterminacji swoich sąsiadów Tsufule'ów, przypuszczalnie przemianowali planetę (o wysokiej grawitacji) zgodnie z nazwiskiem swoich przywódców z Dynastii Vegeta. Żądni krwi wojowniczy, Saiyanie są nieustraszeni w bitwie, nawet zanim światło pełni księżyca zmieni ich w gigantyczne, ziejące energią małpy. Z zapisu w Pokoju Pendulum wynika, że planeta Vegeta zdawała się być podobna do Ziemi z całkiem wyrafinowanym poziomem technologii. Miasta Tsufule'ów pokrywały większość stref umiarkowanych, razem z koczownictwem, humanoidalni Saiyanie przekształcili sporo nadających się do zamieszkania stref w rumowiska i zniszczyli całą planetę. Saiyanie połączyli się z gwiezdnymi rabusiami Freezy stając się intergalaktycznymi piratami i rozbójnikami.

Planeta Namek
Odległy dom zielonoskórych Nameczan. Planeta Namek jest sielankowym wodnym światem pokrytym setkami wysp, z trawami podobnymi do juty, posiadającymi zgrubienia u szczytu, oraz małymi kontynentami pokrytymi osobliwymi drzewami w kszałcie purchawek. Planeta jest przyjemna i pełna jedzenia i jakkolwiek niebezpieczne kreatury obecnie wolą pozostawać z dala od cywilizacji (aczkolwiek są przesłanki, żę faktycznie jest trochę wstrętnych stworków na spokojnej planecie). Mieszkańcy Namek z reguły nie budują miast. Przy niskim poziomie urodzeń i długim życiu, wolą gromadzić się w małych wioskach po kilkanaście osób. Przy niskich, okrągłych kształtach i baloniastych oknach, nameczańska architektura jest całkiem charakterystyczna. Wioski są kierowane przez Starszych, wybieranych raczej z powodu mądrości niż charyzmy i siły. Wioskowe Starszyzny zbierają się od czasu do czasu aby przedyskutować regionalne problemy, lecz nie ma centralnego rządu. Każdy Nameczanin rodzi się z zadaniem jakie zdaniem Starszych będzie mógł najlepiej wypełnić. Nie ma tam armii, ani innych dużych organizacji - każda wioska ma małą grupę wojowników którzy bronią domów (i wioskowej pojedynczej Smoczej Kuli) przed wszystkimi agresorami. Mimo, że ich powszechny poziom technologii jest wysoki (np. statki kosmiczne), Nameczanie zbytnio jej nie używają; zdają się koncentrować głównie na duchowych, a nie materialnych aspektach życia. Planeta ta została zniszczona w walce z Freezą. Jednak dzieki Smoczym kulom odrodziła się jako Nowy Namek.

Planeta Freeza No.79
Jedna z wielu baz operacyjnych Freezy pokazana w serialu. Stacjonuje tu Ginyu Force razem z Vegetą. Nie wiadomo co się z nią stało po tym jak King Cold i jego synowie zostali zabici.

Gwiazda Makyo
Ojczyzna Garlica i jego syna. Gwiazda Makyo przechodzi bardzo blisko ziemi każdego tysiąclecia. Gwiazda ta została zniszczona przez Son Gohana.

Planeta Kanassa
Planeta bardzo łatwo przejęta przez Bardocka i towarzyszy Freezy. Zaludniona jest rybopodobnymi ludźmi, o bardzo wysokim stopniu inteligencji.

Planeta Meet
Nie za wiele wiadomo na temat tej planety. Towarzysze Bardocka mięli przejąć ją, ale stało się inaczej. Freeza był bardzo zainteresowany potęgą Saiyan, więc kazał tutaj wytępić cały zespół Bardocka.

Planeta Yadratto
Po walce z Freezą Son Goku w ostatnim momencie przed eksplozją Namek wskoczył do Statku kosmicznego drużyny Ginyu który to własnie leciał na planetę Yardarrat, zamieszkaną przez Yardarratan (Yardarratt - Jin). Ród ten jest bardzo silny i zna bardzo dużo dziwnych technologii oraz technik walki. Son Goku uczył się na tej planecie od Shunkanido.

Planeta Bogów
Nazwa planety mówi sama za siebie. Na niej przesiadują, a raczej przesiadywali, bogowie wszechświata i wybrani ludzie (choć, nie jest to wskazane). Większość planety pokrywa zieleń i niskie góry. W walce z Buu, planeta zostaje prawie całkowicie zniszczona.

Planeta Zun
Ojczyzna Pui Pui (pierwszego strażnika na statku Babidiego) jest sucha i pusta tak jak księżyc Ziemi. Przyciąganie tej planety jest dziesięć razy większe niż na Ziemi. Babidi użył swej mocy, aby przenieść miejsce bitwy na tą planetę.

Planeta Ciemności (Ciemna Gwiazda)
To rodzinna planeta Yakona, położona w najdalszym zakątku wszechświata. Ponieważ jest bardzo daleko od jakiejkolwiek gwiazdy, panuje na niej zupełna ciemność. Podczas bitwy Babidi przenosi, dzięki swoim mocom, Yakona ze statku właśnie do tego miejsca licząc na łatwą i szybką wygraną.

Planeta Nowa Vegeta
Jedna z dwóch planet w południowej galaktyce. Nowa planeta Saiyan wzięła nazwę od słów Paraguasa. Miał on tu się zemścić na Vegecie. Planeta ta jest mało rozwinięta, a energia planety skoncentrowana jest tylko z jednej strony. Prawdopodobnie zniszczona została przez wielką kometę.

Planeta Imeggianie (Olmek)
Planeta zamieszkiwana jedynie przez beznośnych sprzedawców. Większość Imeggian zajmują pustynie i małe domki. Na planecie panuje "dziwny" system polityczny i gospodarczy, a mianowicie wszystko (oprócz samych Imeggian i ich dzieci) należy do Don Kee'a. Imeggian'ie nie mogą wykupować rzeczy (takich, jak domy, samochodo - podobne, domy na stałe. Mogą je natomiast wynajmować na pewien okres czasu. Po jego upływie (co do kilku minut) lub po nie zapłaceniu rachunków, rzeczy są zabierane i ten ktoś zostaje bez niczego, nie ma gdzie żyć. System ten się załamuje, gdy Son Goku z Pan i Trunks'em, po awaryjnym lądowaniu wkraczają do akcji i karzą Don Kee'owi (po uprzednim pokonaniu jego ochroniarza, Dr. Legdic) zmienić sposób jego postępowania.

Planeta Olbrzymów
Planeta (z nieskazitelną przyrodą) przypominająca Ziemię. Ale cała natura jest 50 razy większa niż u nas.

Planeta Kelbów
Mieszkańcy są bardzo podobni do ludzi. Zastraszeni przez Zounamę - potwora potrafiącego wąsami wywoływać trzęsienia ziemi. Zabudowa planety jest zadziwiająco podobna do indiańskich wiosek.

Planeta Behej
Podziurawiona skalista planeta w kształcie kokonu. Zamieszkują ją olbrzymie potwory przypominające dżdżwonice połączone z tasiemcami, nazwane przez wszechświat - Moumonami.

Planeta Lude
Planeta zamieszkana przez Boga Znieszczenia - Lorda Lude. Wszyscy zamieszkujący ją ludzie składają mu hołd. Nieposłuszni zamieniani są w lalki, a następnie oddawani w ofierze Bogu. Planeta bardzo nowoczesna pod względem technicznym. W tej dziedzinie wyprzedza Ziemię o wiele, wiele lat. Większość wojowników, to cyborgi stworzone przez Dr. Myuu - geniusza technicznego.

Planeta Pustyń
Cała planeta "pokryta" jest pustyniami. Prawdopodobnie jest to przyczyną pięciu gwiazdu znajdującej się blisko niej. Średnia temeratura na planecie, to 50*C. Zamieszkują ją ogromne, czerowne i słabe robale. Gdzie nie gdzie, można spotkać oazy.

Planeta M2
Kiedyś planeta ta była zamieszkana przez ludzi, w końcu lat 70 - 80. W wieku 20 stała się domem androidów. Cała natura została zamieniona w metal, mimo to nadal było widać drzewa, niestety sztuczne. Główne centrum dowodzenia zamieszakne było przez generała Lilda. Na tej planecie powstały najnowosześniejsze technologie we wszechświecie. M2 było również miejscem, w którym Dr. Myuu konstruował swoje roboty oraz przeprowadzał różne eksperymenty na nich. M2 to także rodzima planeta Giru.

Planeta Vidal
W DB nie zawiele wspomniano o tej planecie. Wiadomo jedynie, że znajdują się tu najlepsi lekarze we wszechświecie.

Nowa Plant
Planeta stworzona przez Bebi (a dokładniej przez Shenlonga) na wzór Vegety.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 0:39, 12 Lut 2007
Elmo
Spammer
Spammer
 
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/6

przyda sie mugl bys nawet umiescic fotki tych planet!!


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Planety
Forum Best site about db Strona Główna -> Info
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin